מצטערים, אין לך הרשאה להדפיס.

 

ניתן לרכוש מנוי לאתר בטלפון: 03-6186141.

 

זיכוי מחמת הספק או זיכוי מוחלט במשפט הפלילי - מהות ופיצוי

יאיר דרייגור, עו"ד
תאריך הוצאה ספטמבר 2020

 

לתוכן העניינים של הספר - לחץ/י כאן

 

פסק-הדין (הכרעת הדין וגזר הדין) במשפט הפלילי הינו פסגתו של ההליך הפלילי המתגלגל החל מהליכי החקירה, הגשת כתב האישום, ההקראה וכלה בדיון הפלילי, הכרעת הדין וגזר דין.

 

פסיקתו של בית-המשפט בעצם מהווה פסיפס מסכם של כל ההליך מתחילתו ועד סופו כאשר כל שלב ושלב יכול וישמש את בית-המשפט בהגיעו למימושו של סעיף 34כב לחוק העונשין, התשל"ז-1977 שזה לשונו:

 

"34כב. נפקותו של ספק

(א) לא יישא אדם באחריות פלילית לעבירה אלא-אם-כן היא הוכחה מעבר לספק סביר.

(ב) התעורר ספק סביר שמא קיים סייג לאחריות פלילית, והספק לא הוסר, יחול הסייג."

 

לאור הדברים לעיל המחבר סורק בספר, אחת לאחת, את כל השלבים הללו החוסים גם תחת מטריית העקרונות הכלליים של חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, הזכות להליך הוגן ועוד.

 

המחבר מצביע, כי ככל שיימצא פגם או חריגה בכל שלב ושלב בהתנהלות הרשות המאשימה או החוקרת, עלול זה להוות נסיבה או נימוק בעטיו ישקול בית-המשפט בהכרעתו לעניין "ההוכחה מעבר לכל ספק סביר". דיון נרחב הכולל דברי הסבר, הלכות ודברי מלומדים מוקדש לשאלת פיצויו של חשוד שזוכה, בין מחמת הספק ובין זיכוי מוחלט.

 

ייחודו של הספר בכך, שלראשונה מוגש ספר יחיד ויחידי על מדפי הספרות המשפטית, המקיף, לא רק את הצד התיאורטי המלווה בדברי מלומדים, את הדינים השונים והתקנות, אלא גם את הצד המעשי ומאות תמציות פסיקה.

זיכוי מחמת הספק או זיכוי מוחלט במשפט הפלילי - מהות ופיצוי
מחיר קטלוגי
492.00 ₪
מחיר באתר
492.00 ₪
הוסף לסל

אני מסכימ/ה לתנאי השימוש באתר

כל הזכויות שמורות לאוצר המשפט הוצאה לאור בע"מ. השימוש באתר הינו באחריותו הבלעדית של המשתמש ובכפוף לתנאי השימוש באתר (לחץ/י כאן). כניסה לתכנים באתר כמוה כהסכמה לתנאי השימוש באתר. 

למעלה
רוצה שנתקשר? הקלק כאן
הרשמה לניוזלטר!!! הקלק כאן